امنیت شبکه - شرکت تک سیستم گمبرون

امنیت شبکه

امنیت شبکه

امنیت شبکه برای هر سازمانی که در قرن بیست و یکم فعالیت می کند بسیار مهم است و به تعریف و تضمین موفقیت کسب و کار کمک می کند. متأسفانه، بسیاری از شرکت‌ها تعریف راه‌حل‌های امنیت شبکه برای ایمن‌سازی شبکه و داده‌هایشان در چنین حوزه ای ندارند و همیشه در معرض خطر هستند.

سازمان‌ها به‌طور اجتناب‌ناپذیری از سیستم‌ها و کاربران شبکه‌شان چشم پوشی می‌کنند، زیرا اندازه آنها افزایش می‌یابد. این سیستم‌های شناسایی نشده، یا کاربران نادیده گرفته شده که به شبکه متصل می‌شوند و از شبکه خارج می‌شوند، پیوندهای شکسته‌شده در زنجیره امنیتی را نشان می‌دهند.

ما از کارشناسان امنیت سایبری خود پرسیدیم که آنها چه راهکارهای امنیتی شبکه را برای محافظت از شبکه در برابر تهدیدات سایبری مدرن ضروری می‌دانند.

بهداشت فناوری اطلاعات (سیستم‌عامل اصلاح‌شده، برنامه‌های لیست سفید)

ابتدا یک یادداشت در مورد بهداشت فناوری اطلاعات. شما نمی توانید از چیزی که نمی توانید ببینید محافظت کنید. بنابراین، بهداشت فناوری اطلاعات برای موفقیت در امنیت شبکه ضروری است. این خطرات امنیتی را قبل از تبدیل شدن به مسائل مورد بررسی قرار می دهد و به شما کمک می کند تا به موارد زیر دسترسی پیدا کنید:

  • چه کسی روی شبکه شما کار می کند و چه کاری می تواند انجام دهد.
  • چه برنامه هایی در حال اجرا هستند و چه خطرات امنیتی دارند.
  • جایی که سیستم های محافظت نشده در زنجیره امنیتی قرار دارند.

با استفاده از این اطلاعات می توانید اطلاعات قدیمی را مرتب کنید، تجزیه و تحلیل و حذف کنید – بنابراین می توانید ارزیابی امنیت شبکه خود را به دقت انجام دهید. این شامل تجزیه و تحلیل سطح وصله سیستم‌های عامل، برنامه‌های لیست سفید و کاربران قدیمی است.

1. فایروال های نسل بعدی

هنگامی که این مرزها به چندین سایت، مراکز داده داخلی، و محیط های خصوصی، ترکیبی و چند ابری گسترش می یابد، شرکت ها به دنبال راه حل های فایروال گسترده ای هستند که به دفاع در برابر دشمنانی که کاربران، محتوا و برنامه ها را هدف قرار می دهند، کمک می کند.

از آنجایی که شرکت ها همیشه با حملات سایبری پیچیده ای روبرو هستند که تداوم کسب و کار را تهدید می کند، فایروال های نسل بعدی (NGFW) ایجاد می شوند. حفاظت از فایروال نسل بعدی به ایمن سازی مرکز داده، شعبه، محیط شبکه و محیط های صنعتی خشن کمک می کند.

فایروال FortiGate که درمربع جادوئی گارتنر (gartner magic quadrant) 2018 به عنوان یک رهبر در فایروال های شبکه سازمانی معرفی شده است، قطعاً ارزش بررسی دارد. عملکرد حفاظت از تهدید بالا را با دید خودکار برای توقف حملات ارائه می دهد. تقسیم‌بندی مبتنی بر هدف به اپراتورهای شبکه اجازه می‌دهد تا دامنه‌ها یا بخش‌های امنیتی را مطابق با هدف تجاری ایجاد کنند. تقسیم‌بندی مبتنی بر هدف، توانایی استقرار حفاظت از تهدید در هر کجا که نیاز باشد، هم در محل و هم در همه موارد ابری، برای کاهش ریسک، دستیابی به انطباق و محافظت از برنامه‌های کاربردی حیاتی تجاری است.

2. دسترسی ایمن

کنترل دسترسی به شبکه (Network Access Control (NAC)) تلاشی برای ایجاد نظم از هرج و مرج اتصالات از داخل و خارج سازمان است. پرسنل، مشتریان، مشاوران، پیمانکاران و مهمانان همگی به سطحی از دسترسی نیاز دارند. در برخی موارد، از داخل محوطه سازمان و در برخی مواقع دسترسی از راه دور است. NAC در طول سال‌ها پیچیده‌تر شده است، با اتخاذ سیاست‌های دستگاه خود (BYOD)، رواج دستگاه‌های هوشمند متصل و ظهور اینترنت اشیا (IOT).

محدود کردن و نظارت بر این دسترسی به شبکه و داده های شما به طور موثر از طریق راه حل های Network Access Control انجام می شود. با تعیین اینکه کدام کاربران و دستگاه ها دارای مجوزهای مجاز هستند، سطح دیگری از امنیت به شبکه و داده های آن اضافه می شود.

امنیت بی سیم

بسیاری از سازمان‌ها در مقایسه با فناوری سیمی نسبت به رهگیری بسیار حساس‌تر هستند، در هنگام ایمن‌سازی اطلاعاتی که به‌صورت بی‌سیم بین دستگاه و نقطه دسترسی منتقل می‌شوند، با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. استراق سمع کنندگان می توانند لاگین، رمز عبور، اطلاعات اختصاصی، آدرس سرور اینترانت، و آدرس شبکه و ایستگاه معتبر را جمع آوری کنند. «مزاحمین بی‌سیم» هرزنامه را مخابره می‌کنند، پهنای باند اینترنت را سرقت می‌کنند یا از شبکه‌های سازمانی برای حمله به دیگران استفاده می‌کنند. در شرکت های بزرگ، تشخیص نفوذ WLAN ممکن است ضروری باشد، که نوعی نظارت توزیع شده را با مجموعه مرکزی و تجزیه و تحلیل ارائه می دهد.

3. پیشگیری از از دست دادن داده (DLP)

داده ها به ستون اصلی تجارت سازمان ها تبدیل شده اند. ما به صورت روزانه داده ها را ذخیره، استفاده، ارسال و ایجاد می کنیم. به همین دلیل است که داده ها به یک دارایی حیاتی برای محافظت و نگهداری تبدیل شده اند.

متأسفانه، نشت داده ها به طور مداوم در بسیاری از سازمان های مختلف اتفاق می افتد. نمونه‌هایی را دیده‌ایم که در آن داده‌های کارت اعتباری صدها هزار کاربر به بیرون درز کرده است، یا کارگران ناراضی داده‌های حساس سازمانی را که قصد خروج از آن را دارند کپی می‌کنند، آن داده‌ها را منتشر می‌کنند یا می‌فروشند، به این ترتیب که باعث آسیب شدید به کاربران و کسب و کارها می شوند.

هیچ محدودیتی برای مقدار داده‌هایی که می‌توان به بیرون درز کرد و همچنین میزان آسیبی که می‌توان وارد کرد وجود ندارد. به همین دلیل است که برای امنیت شبکه ضروری است که بهترین راه حل های پیشگیری از از دست دادن داده ها را متناسب با نیازهای شما داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که شرکت شما می‌تواند به آسانی با راه‌حل‌های شبکه قوی از تک سیستم گمبرون رشد و توسعه یابد.جهت مشاوره روی لینک زیر کلیک کنید. فرم را پر کرده و موارد خواسته شده را برای ما ارسال کنیدما در اسرع وقت با شما تماس میگیریم :

فرم ثبت درخواست همکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های ثبت شده

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.